1 kg érett meggy
5-6 evőkanál cukor
fél teáskanál só
3 evőkanál liszt
1 doboz tejföl
vanília, vagy vaníliás cukor
3 liter vízben a meggyet, 5-6 evőkanál cukorral és a sóval addig főzzük, amíg a meggyszemek egy picit megrepednek és szép piros színű leve lesz. Ekkor elkészítjük a habarást. A lisztet, a tejföllel és 2 dl vízzell simára keverjük. Szűrőn keresztül a leveshez adjuk, állandó keverés mellet felforraljuk. Vaníliával, vaníliás cukorral ízesítjük.
A rebarbara szárakat letisztítottam, darabokra vágtam, kevés vízzel és édesítővel puhára főztem. Az édesítő mennyisége tényleg ízlés dolga, én nem is mértem, hanem kóstolgattam. Am...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű