6 egész tojás,
25 dkg cukor
25 dkg liszt,
10 dkg mazsola,
10 dkg apróra vágott birsalmasajt,
15 dkg vékonyra vágott dió
Az egész tojásokat a cukorral 1/2 órát keverjük, azután hozzákeverjük a lisztet, amivel pár percig még keverjük és végül az összevágott kevés liszttel elkevert gyümölcsöket. Gyorsabban készül, ha a habot külön verjük fel
Papirral bélelt kisebb tepsiben, vagy hosszúkás őzgerincformában sütjük. A 200 fokra előmelegített sütőben süssük kb. 45 percet. A mazsolát-aki nem szereti- befőtt gyümölccsel is pótolhatja. Ízesíthetjük tetszés szerint fahéjjal, szegfűszeggel, gyömbérrel, illetve rummal
Végül megszórjuk porcukorral
2 őzgerincbe való tészta
A tészta hozzávalóit kézzel vagy géppel dolgozza össze, majd a kenyértésztát vágja 16 részre. Formáljon 16 cipót a darabokból. Egy csokor bazsalikomot vágjon apróra, adjon hozzá...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
,Recept:Farkas Vilmostól.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Mérjük ki egy edénybe a lisztkeverék kivételével a többi hozzávalót, keverjük el jó alaposan egy kézi habverővel, majd adjuk hozzá a lisztet is, és gyors mozdulatokkal dolgozzuk el...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű