3 dl langyos tej
2,5 dkg friss élesztő
50 dkg finomliszt
1 tk só
0,5 dl olaj
4-6 pár főtt virsli
1 felvert TOJÁS
magvak vagy reszelt sajt
A lisztbe belekeverjük a sót, majd hozzáadjuk a tejet, belemorzsoljuk az élesztőt és tésztát dagasztunk a hozzávalókból.
30 percig kelesztjük.
A megkelt tésztát elfelezzük és kissé lisztezett munkalapon az egyik felét kinyújtjuk kör alakúra. 12 részre vágjuk. Mindegyik cikk szélesebbik felére teszünk 1 virslidarabot és feltekerjük, mint a kiflit.
Tepsibe tesszük a kiflike kb 30 percig kelesztjük.
Felvert tojással lekenjük, magvakkal vagy sajttal megszórjuk és 200 fokra melegített sütőben kb 20 perc alatt szép pirosra sütjük.
A lisztet beletesszük egy edénybe és egy kis fészket csinálunk a közepébe. Abba tesszük a kristálycukrot, az élesztőt, majd ráöntjük a langyos tejet. Amikor felfutott az élesztő,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Közepes keményre megdagasztjuk a kalácsot és kelni hagyjuk Addig kimagozzuk a meggyet, és a pudingot megfőzzük a meggylével és a cukorral. Ha megkelt a tészta, kinyújtjuk 1/2 cen...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű