50 dkg liszt,
3 dl tej,
1 egész tojás,
0,5 dl olaj,
2 db.burgonya(Én burgonyapehellyel készítettem,gyorsabb volt,kb.3 evő kanálnyit tettem bele),
1 kávés kanál cukor,
2,5 dkg élesztő
Jól kidolgoztam,hagytam kicsit kelni,majd középen jó mélyen bevágtam és ízlés szerint pakolható pl: sajttal, fokhagymás tejföllel és házi füstölt sonkával
Sütés 200 fokon kb 20 perc, amíg szép nem lesz.
A hozzávalókat összegyúrjuk és kb. 10 percig pihentetjük. (én ilyenkor szoktam elpakolni magam körül : D ) A tésztát három egyenlő részre osztjuk, formázzuk, tejföllel lekenjük, és...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Tészta:kovász+2,5 dl viz+30dkg főtt áttört krumpli+2 dkg só+60 dkg liszt. Kissé keményebb tésztát kell dagasztani,mert a krumpli lágyit.1 órát keleszteni átgyúrni,ismét keleszte...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű