Hozzávalók: 50 dkg, Bl 80 liszt, 2 tk. só, 2 dl. víz, 3 ek. tejfől, 5 dkg olvasztott vaj, 2,5 dkg. friss élesztő
Minden hozzávalók a dagasztógépembe teszek és 10 percig dagasztom. Tálba teszem,, lefedem és duplájára kelesztem. Kelesztés után óvatosan kifordítom a tálból és kicsit átgyúrom. Megpróbálom a legszabályosabb kör formára kihajtani ( ha dupla az adag akkor az alap tésztát kettévágom) 8 felé vágom, majd egyesével mindegyik cikkelyt duplájára nyújtom. A szélesebb felével lefelé hajtva feltekerem. A sütőt előmelegítem 200 fokra az aljába fém edénybe vizet teszek. Amíg a sütő melegszik a kiflik kelnek. kb 20-25 perc alatt készre sütöm.
most baconos rántottával fogyasztottuk
Kenyér 1. Kovász reggel elkészítve: 40 dkg BL55 liszt, 2 dkg élesztő, 4 dl víz Délután a kovászhoz 60 dkg BL55 liszt, 2 dkg élesztő, 6 kk só, 2 dl víz, 5 dkg vaj, késhegynyi as...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
https://www.facebook.com/Eloosra/videos/1437513826336594/
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tejet meglangyosítjuk, beleszórjuk a cukrot, belemorzsoljuk az élesztőt és hagyjuk hogy felfusson.Egy dagasztótálba öntjük a lisztet, hozzáadjuk a sót, az olajat, a tojást, a jog...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű