50 dkg liszt
25 dkg vaj
1 tk. sütőpor
1 ek. só
kb. 2 dl tejföl
1 tojás
Krém:
20 dkg vaj
20 dkg reszeltsajt (fele lehet füstölt)
1 tk. só (ha pirosarany is van a krémben csak a fele só kell)
1 tk. pirosarany (elhagyható)
A tészta hozzávalóiból rugalmas, de jól nyújtható tésztát gyúrok, majd 4 egyforma darabba vágom. Mindet kinyújtom téglalap formára, majd megkenem a sajtos margarinnal. Feltekerem mint a beiglit, fóliába csavarom és egy éjszakára hűtőben pihentetem. Ezalatt megdermed annyira, hogy szép vékonyra, kb. 2 mm vastagra lehessen felszeletelni. Sütőpapírral bélelt tepsire fektetem őket, majd 200 fokos sütőben kb. 10 perc alatt pirosra sütöm őket.
1 rúd egy nagy tepsire elegendő. Sokszor csak a felét sütöm ki, másik felét beteszem a fagyasztóba. Nem várom meg, hogy teljesen kiengedjen, úgy szeletelem fel.
Elkészítése A tésztát feltétlen egy éjszakát pihentetni kell. A krumplit egészben megfőzzük, megtisztítjuk és finomra törjük. Teljesen kihűtjük. A lisztet összekeverjük a sóva...
Elkészítési idő: 35 perc Nehézség: Könnyű
Össze gyúrni-nyújtani-rudakra vágni-felvert tojással lekenni. Aztán tetszés szerint szezámmaggal-sajttal- köménnyel pizzakrémmel szórni, kenni. Sütni. Nagyon finom
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A 3 evőkanál tejet egy csipetnyi cukorral meglangyosítjuk, belemorzsoljuk az élesztőt. A margarint szétdörzsöljük a liszttel. Hozzáadjuk a sót, a tejfölt és az élesztős tejet. Jó...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű