60 dkg liszt, 1 bögre: 2 dlc, 1 bögre zsír, 1 bögre tej, 1 bögre tejföl, 5 dkg élesztő, 1 mk cukor az élesztő felfuttatásához, - a recept szerint 1 teáskanál só - én egy kicsit többet tettem bele, de szerintem ez sófüggő. Ezt a felfuttatott élesztővel összedolgozni alaposan, lehetőleg 1 éjszakát a hűtőben tartani, de elég 4-5 óra. Az idő eltelte után átgyúrod deszkán, tojássárgát kikeversz tejföllel, kinyújtod, megkened, reszelt sajtot szórsz rá és kiszaggatod. Előmelegített sütőben - én 180 fok légkeverésesben - megsütöd, kb 30 perc.
Az 5 dkg élesztőt felfuttatjuk 2 dl cukros, langyos tejben. Amíg az élesztő felfut a lisztet kimérjük egy nagyobb keverőtálba, hozzáadjuk a már felfutott élesztőt és az 1 dl ola...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A reszelt sajtot és a kevés tejben feloldott szalalkálit keverőedénybe tesszük és a többi hozzávalóval együtt jól összekeverjük. Az alaposan kidolgozott tésztát két részre osztjuk,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Osszegyurjuk, alaposan kidolgozzuk 1ora pihenes után vékonyra nyujtjuk tojas feherjevel megkenjuk es reszelt sajttal megszorjuk.
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Könnyű