Hozzávalók:
2,2 l víz;
8 dkg só;
40 dkg cukor;
6 babérlevél-ezt inkább úgy adagolom, hogy minden üvegbe kerüljön 1 levél;
1 tk szemesbors;
1 tk egész kömény;
1 tk mustármag;
1 tk koriandermag;
1 tk szegfűbors-
A hozzávalókat felfőzöm, ha kihűlt a lé, 2 dl, 20 %-os
ecetet öntök hozzá.
Dunsztolom kb. 20 percig és a vízben hagyom kihűlni.
Ha nagy mennyiséget csinálok, akkor takaró alatt hűtöm ki.
Csak mert
a savanyúságokat egyéb iránt üvegben szoktam
elrakni (ez most egy -jól sikerült- próba volt csak)
és minden esetben (még a befőtteknél is) vizes,
majd száraz dunszt zárja a befőzéseket!
És igen, nincs benne tartósítószer!
Azért is kell dunsztolni!
Raktam üvegekbe is, dunsztolva, viszont kipróbáltam
a kisvödrösökhöz is, ezekre csak ráöntöttem a forró levet.
Már eltelt egy kis idő az eltevés óta és mindegyik
gyönyörűen hegyel a polc tetején.
Ki még nem bontom, de egyik sem futott ki,
nagyon szépek, remélem, az íze és az állaga
eleget tesz a várakozásomnak!
Ui.: nem volt gond egyetlen kis vödröcskével sem,
mindegyik savanyúság elfogyott! :)
A megtisztított alapanyagokat összeaprítom. A répát reszelem, a káposztát, a hagymaféléket, a paprikát, az uborkát V gyalu segítségével csíkozom szép egyenletesre. Rászórom a cukro...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az edény lehet műanyag, üveg, cserép vagy zománcozott edény, de ügyeljünk rá, hogy ép legyen a zománcozás, mert a lé fémmel nem érintkezhet. Lefedjük, majd sötét hűvös helyen tárol...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű