3,2 dl langyos tej
1 tojás
2-3 ek. cukor
1 tk.só
60 dkg liszt
2,5 dkg élesztő
10 perc elteltével, 10 dkg olvasztott vaj, lassan hozzácsorgatva.
,
10-15 dkg darált mák, ízlés szerint cukorral elkeverve
annyi ek. szilvalekvár, amennyivel a tésztát bőven megkenjük, ha túl kemény lenne, akkor kevés forró vízzel, de ha van otthon rum, akkor azzal még jobb krémesen kenhetőre keverve
,
1/2 kg túró
1-2 ek.tejföl, vigyázva, mert híg nem lehet - sűrűn kenhetőnek kell lennie
1-2 tojássárgája - Dédi csak egyet tett bele
vaníliáscukor tetejére fahéj
Mikor kész kettőbe veszem a tésztát lisztezett deszkán, egyenként jó vékonyra, tepsi hosszúságra és szélességre nyújtom, majd a bőven zsírozott/olajozott tepsikbe fektetem.
Hozzávalók: 500 g liszt, 1 cs (7g) szárított élesztő, 5 dkg cukor, 1 cs vaníliáscukor, csipet só, 2,5 dl langyos tejszín, 2 tojás, 1 tojás fehérje, egy marék mazsola, a bekenéshez...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A cukrozott tejben az élesztőt megfuttatom, a többi hozzávalót kis adagokban hozzákeverem, galuska szerű tésztát kapunk. Ha megkelt a tészta, olvasztott margarinba mártogatott kan...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz