Megpróbálok autentikus lenni, íme a Görögországban tanult tzatziki recept kicsit több fokhagymával, mert így szeretem:
1 kg uborkát reszeljünk le, majd adjunk hozzá sót és hagyjuk, hogy kiengedje a levét. Jól nyomkodjuk ki, majd adjunk hozzá 4 gerezd reszelt fokhagymát, ami nálunk egy fej,mert így szeretjük, azaz sokkal több, mint 4 gerezd. Adjunk hozzá 5 ek olívaolajat, majd 5 ek fehér balzsamecetet. Ehhez jöhet 0,5 kg igazi görög joghurt (jelen esetben is ) vagy jó sűrű tejföl. Picit hagyjuk érni az ízeket és mehet az asztalra. ha van olívabogyó, azzal díszítsük és kevés oregánóval szórhatjuk..
Összekeverni, ráönteni. Összekeverni tűzön addig, amíg az olaj ki nem válik.
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Könnyű
Vágja fel a káposztát nagyon vékony csíkokra, és keverje össze az olívaolajjal, a citromlével és a provence-i fűszernövényekkel. Sózzuk és borsozzuk. Az egészet hűvös helyen pácolj...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A vajon kissé megpergeljük a lisztet majd hozzáadjuk a tejfölt, a sajtot és a sót. 1-2 percig főzzük, míg besűrűsödik, majd krémesre kavarjuk és kihűtjük. Minden sonkaszelet egyik...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű