50 dkg liszt
30 dkg krumpli
1 tojás
3 dkg élesztő
kb. 2,5 dl tej
1 teáskanál cukor
2 teáskanál só
1 teáskanál őrölt szerecsendió
25 dkg margarin
A tetejére:
1 tojás
reszelt sajt
A kockára vágott krumplit sós vízben megfőzzük, leszűrjük, áttörjük, langyosra hűtjük.
A liszthez hozzáadjuk a krumplit, beleütjük a tojást, hozzáadjuk a sót, a szerecsendiót és a cukorral felfuttatott élesztőt. Annyi langyos tejjel gyúrjuk össze, hogy kissé keményebb tésztát kapjunk, majd meleg helyen a duplájára kelesztjük.
A tésztát vékonyra kinyújtjuk, megkenjük a habosra kevert margarinnal, és feltekerjük mint a bejglit. Két végét középre egymásra hajtjuk, kicsit lenyomkodjuk, és letakarva 20 percig pihentetjük.
Kinyújtjuk kb. bő ujjnyira, pogácsaszaggatóval sütőpapírral bélelt nagy tepsibe szaggatjuk. Tetejüket tojással megkenjük, és reszelt sajtot csippentünk a tetejükre.
Pihentetjük, ameddig a sütőt 200 fokra bemelegítjük, és a pogácsákat kb. 25 perc alatt megsütjük.
Langyosan tálalhatjuk.
A hagymát apró kockára vágjuk, és az olajon megdinszteljük. A répát és a káposztát gyufaszál méretűre vágjuk. A húst a hagymához adjuk, és megsütjük benne. Sózzuk...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A kekszet kézzel összemorzsoltam, hozzáadtam a kakaóport, az olvasztott Ligát, a langyos kókusztejet és a rumaromát... Egy magasabb falú tálat kibéleltem sütőpapírral és beleönt...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes