10 db nagy méretű tojás
3 ek négyszeres erősségű édesítő
3 ek méz
17 ek rizsliszt
1 ek cukrozatlan kakaópor
1 csomag sütőpor
csipet só
1 dl kókuszzsír olvasztva
A krém hozzávalói:
3 csomag gm vaníliás pudingpor
9 dl növényi tej (én egy kis doboz cocomast hígítottam fel 9 dl-re)
4 ek négyszeres erősségű édesítő
25 dkg tejszármazék- mentes margarin (én Alsan bio margarint használtam, aminek a nagy része kókuszzsír)
A rizslisztet, kakaóport, sütőport összekeverjük egy tálba. A tojásokat kettéválasztjuk. A sárgáját az édesítővel és mézzel habosra keverjük, majd hozzáadjuk a kókuszzsírt is.
A sárgájás keverékhez lapáttal hozzákeverjük a lisztet és a fehérjehabot felváltva. Törekedjünk rá, hogy a hab ne törjön.
2 db gáztepsit kibélelünk szilikonos sütőpapírral, majd elegyengetjük bennük a tésztát.
180 fokra előmelegített sütőben, 22-25 percig sütjük. Én 20 percnél megcseréltem a két tepsit.
A mézes piskótát kihűtjük.
A pudingból, édesítőből és növényi tejből sűrű pudingot főzünk. Hidegre hűtés után, a bio margarinnal kihabosítjuk.
A mézes lapokat kettévágjuk, így 4 db lapunk lesz. UPDATE!!! Nem a vastagságát felezzük meg a tésztának – hiszen ahhoz vékonyak a lapok -, hanem keresztbe elvágjuk a lapot, tehát a sütemény teljes szélessége a gáztepsink hosszának a fele lesz.
3 lapot megkenünk lekvárral, majd rájuk simítjuk a krémet (természetesen úgy is lehet, hogy az első és harmadik lap krémmel van megkenve, a második pedig baracklekvárral).
Az utolsó lapot csak vékonyan kenjük meg krémmel, majd a betöltött süteményt hűtőbe tesszük fél órára legalább.
A csokimáz hozzávalói:
2 ek négyszeres erősségű édesítő (házilag készített!)
2 ek kakaópor
5 dkg kókuszzsír
5 dkg étcsokoládé (én Tibi csokit használtam)
kevés rumaroma
Az édesítőt 2 ek vízzel felfőzzük, majd hozzáadjuk a kókuszzsírt, kakaóport,és ezt már gőz felett melegítjük össze. A gőzről levéve hozzákeverjük a darabokra tört csokit és rumaromát.
Kicsit hagyjuk hűlni, majd a hűtőből kivett sütemény tetejére öntjük, spatulával simára húzzuk.
Azonnal puha a tésztája, de szépen szeletelni csak két-három óra hűtés után lehet
1 kg eritritolhoz keverek 3 csapott evőkanál (10 g) stevia-t, így 4 kg cukornak megfelelő édesítőt kapok. Ez azt jelenti, hogy a keverékünk 4x olyan édes, mint a cukor .
A tojások sárgáját kikavarjuk a liszttel és a cukor felével, felöntjük 0,5 dl tejjel. A többi tejet felmelegítjük és hozzákeverjük a kikavart tojássárgáját. Amíg besűrűsödik kavarg...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az átszitált lisztben elmorzsoljuk a vajat. Hozzáadjuk a cukrot, a tojássárgáját és a tejben egy csipetnyi sóval feloldott élesztőt. A kidolgozott tésztát lisztezett deszkán kisod...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Közepes
A félig felvert fehérjéhez kanalanként hozzáadjuk a porcukrot, a rumot és és kemény habbá verjük. Utána jön bele a többi. Lassú tűznél sütjük. -) Néha - ha marad nyúl vagy mikulás...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű