6 tojás, 6 evőkanál liszt, 6 evőkanál cukor, 1 evőkanál cukrozatlan, kakaópor, 1 tasak sütőpor, 3 nagy alma.
+ 10 dkg étcsokoládé, 1 teáskanálnyi vaj.
A tojásokat kettéválasztjuk, a fehérjéből kemény habot verünk. A sárgáját kikavarjuk a cukorral és hozzáadjuk a lisztet, sütőport, kakaóport is. Az almákat meghámozzuk és lereszeljük, majd egy kicsit megnyomkodjuk, hogy ne legyen túl sok leve és hozzákeverjük a masszához. A tojáshabot is hozzáadjuk és sütőpapírral kibélelt tepsibe kanalazzuk. 180 fokon sütjük 40 percen át. A csokoládét vízgőz fölött felolvasszuk, belekeverjük a vajat és bevonjuk vele a tetejét. Mikor kihűlt, szeleteljük.
A tojást a cukorral, van. cukorral jó sűrű habosra verjük. Hozzákeverjük a sütőporral elkevert zsemlemorzsát, majd a diót, csokit, mazsolát. Sütőpapírral bélelt tepsibe öntjük. A t...
Elkészítési idő: kb: 1óra Nehézség: Könnyű
Az összes hozzávalót krémessé kavarni a turmixban.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
a vizet a zselatinnal melegítjük(nem főzzük fel!) majd az összes többi hozzávalóval jól összedolgozzuk,hagyjuk állni hűtőben majd úgy használjuk mint a rendes marcipánt..............
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű