1 csomag 6 lapos réteslapot veszek, 0,5 kg túrót, 4 tojást, 25 dkg cérnametéltet, kevés vaniliás cukrot, cukrot ízlés szerint, egy kevés citromlevet. A cérnametéltet kifőzöm sós vízben. A túrót összekeverem a tojássárgákkal, vaniliás cukorral, citromlével, esetleg kevés reszelt citromhéjjal, majd beleforgatom a felvet tojásfehérjét (ha nagyon folyós, akkor teszek bele egy evőkanál grízt) és összekeverem a langyosra hűlt kifőtt tésztával. A tepsit kivajazom, majd elkezdem belerakni a réteslapokat. Alulra 4-et szoktam, köztük egy kevés olvasztott vajjal locsolom. Beleöntöm a tésztás, túrós keveréket, majd befedem a másik két lappal, amit szintén meglocsolok vajjal. Lassú tűznél sütöm, amíg megpirul a teteje. Porcukorral és lekvárral szeretjük.
A hozzávalókat összegyúrjuk, majd 1-2 órára a hűtőbe rakjuk. Majd vékony holdacskákat formázva sütjük ki, ezután van. cukorba forgatjuk.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A Mester süteménylisztet és Schär mix B-t elkeverjük a darált dióval. Beletesszük a cukrot, a vaníliáscukrot, majd a Liga margarinnal alaposan összegyúrjuk a tésztát. Ha nagyon lág...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A langyos, cukros tejben futtassuk fel az élesztőt. A liszthez adjuk hozzá a csipet sót, majd a vajat és az ujjunkkal morzsoljuk össze. Ezután keverjük hozzá a porcukrot, a vaníliá...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű