6 tojás
2 evőkanál cukrozatlan kakaópor
5 evőkanál liszt
5 evőkanál cukor
1 teáskanál sütőpor
1 dl főtt fekete kávé
A krémhez:
4 dl tej
1 tojássárgája
8 evőkanál cukor
4 evőkanál cukrozatlan kakaópor
4 evőkanál liszt
30 dkg vaj
A tetejére:
22 dkg tejcsokoládé
fél evőkanál vaj
A tojások fehérjéből a cukor felével kemény habot verünk. A tojások sárgáját a cukor másik felével habosra keverjük és a tojáshabhoz adjuk. A lisztet a kakaóporral és a sütőporral összekeverjük, majd a habhoz adjuk. Összekeverjük, majd sütőpapírral bélelt tepsibe öntjük. 180 fokos sütőben nagyjából 40 perc alatt megsütjük. Közben megcsináljuk a krémet. A vajat a cukor felével kikeverjük, majd a kakaóport is hozzáadjuk. A tejet, a lisztet, a tojássárgáját és a cukor másik felét kikeverjük, majd lassú tűzön folyamatos kevergetés mellett addig főzzük, amíg sűrű krém lesz belőle. Majd kihűtjük és a vajkrémmel összekeverjük. A megsült, kihűtött piskótát háromba vágjuk és belocsoljuk a kávéval, majd megkenjük a krémmel. A csokoládét felolvasztjuk, hozzáadjuk a vajat és bevonjuk vele. Lehűtve szeleteljük.
Egy sütő tepsit (30 x 40 cm) kivajazunk és sütőpapírral kibélelünk. A sütőt előmelegítjük 200°C-ra (légkeverésesnél 180°C-ra). A piskótához a tojásokat és a tojássárgáját egy tá...
Elkészítési idő: 30-60 perc Nehézség: Nehéz
A liszteken kívül az összetevőket összekeverem, beleteszem a kukorica lisztet és annyi sima lisztet amennyit felvesz. Sűrű nokedli tészta állagot kell kapjunk. Legalább fél órát pi...
Elkészítési idő: 30 Nehézség: Könnyű
sokféle
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű