20 dkg liszt
10 dkg sajt
4 evőkanál joghurt
1 dkg élesztő
1 tojás
2 evőkanál olívaolaj
petrezselyemzöld,
1 kis fej vöröshagyma
só és bors
A lisztet az élesztővel, a tojással, az olajjal és egy csipetnyi sóval, sima, lágy tésztává gyúrjuk.
A reszelt sajtot (vagy lehet krémsajt is) elkeverjük a petrezselyemzölddel és az apróra vágott vöröshagymával és megborsozzuk.
A tésztából diónyi labdacsokat készítünk, amelyeknek a közepébe kevés sajtmasszát nyomkodunk. Ezután könnyedén összenyomjuk őket. Majd olajjal kikent tepsiben a sütőbe tesszük és közepes lángon, kb. 20 percig aranyszínűre sütjük.
Megjegyzés: A töltelékbe fokhagymán pirított, sózott, borsozott darált húst is keverhetünk. Édes töltelékkel desszertként is felszolgálható.
A kuktában a füstölt szalonnát kockára vágom és kiolvasztom a zsírját, amire rádobom az apróra vágott hagymát, fokhagymát és megpirítom. A feldarabolt zúzát, szívet is rádobom, meg...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
n annyit változtattam rajta, hogy pici szezámmagot szórtam a panírba.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
j
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű