540 g teljes kö. tönkölyliszt,
45 g búzasikér
kb. 40 g Negyedannyi ugyanannyi édesítőszer (eritrit és stevia keverékéből készül),
darált vanília, vagy egy vaníliarúd belseje,
1,5 csomag porélesztő,
1,5 dl tej,
7 tojás sárgája,
3 ek teavaj,
pici só.
A hozzávalókat összekevertetjük a kenyérsütőgép pizza programjával, ez a leggyorsabb, de a mixer dagasztójával, vagy kézzel is ugyanannyira megfelelő. Ezután a tésztát 1-2 órán át kelesztjük, ha van, akkor kelesztőtálban, ha nincs akkor konyharuhával letakart tálban meleg helyen.
Ezután lisztezett felületen kb. 2,5 centi vastagra nyújtjuk a „pukkadós” tulajdonságú, levegős tésztát, majd fánkszaggatóval kiszaggatjuk. Majd a közepét kiszaggatjuk egy kicsi szaggatóval, mert a sütéskor másképp egybekelnek a fánkjaink.
Ez a fánk sütőben készül, hogy elkerüljük az olajban sütés miatti pluszkalóriákat. Sütőpapíros tepsire helyezzük a fánkocskákat (ebből az adagból kb. 2 tepsinyi adag lesz), és hagyjuk kelni még úgy 20 percig.
Majd előmelegített sütőben 180 fokon megsütjük. A tetejére szórhatunk ízlés szerint fahéjat, vagy kávédarálóban őrölt édesítőszert (ami nulla kalóriás és egészséges a cukorral ellentétben). Cukormentes szilvalekvárral, vagy más egészséges lekvárral tálaljuk. Olajban sült társával ellentétben másnap-harmadnap legalább olyan finom!
Az 500 g lisztet szitáld egy tálba. A kézmeleg tejhez add a 30 g cukrot (kb. 2 ek.), 1 ek. lisztet (az 500 g-ból), és morzsold bele a 2 dkg élesztőt. Futtasd fel langyos helyen kb....
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Először felfuttatom az élesztőt egy kevés langyos tejben. A maradék tejjel és a többi hozzávalóból lágy, hólyagos tésztát dagasztok, az olvasztott vajat csak a legvégén adom hozzá....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű