1 kisebb tojás
70 g grahamliszt (Tesco-ban szoktam venni, saját márkás termék)
30 g zabpehelyliszt
30 g olvasztott kókuszolaj
csipetnyi szódabikarbóna
csipetnyi só
édesítő (nálam kb. 10 g Diawellness négyszeres erejű édesítő)
A liszteket elkeverjük a sóval, szódabikarbónával. A kókuszolajat felolvasztjuk, hozzáadjuk az édesítőt, tojást, kézi habverővel összekeverjük, majd apránként belekeverjük a lisztes keveréket is, és összegyúrjuk. Én kb. 10 percet pihentettem (nem hűtőben). Kinyújtjuk, felszeleteljük, vagy sütiformával kiszúrjuk, “mintázzuk”. Én most egy zöldséghámozó “fogait” nyomkodtam bele : ) De villa is jó. 14 db lett, kb. 5×4 cm-esek. Előmelegített sütőben megsütjük. Gázsütőben 6-os fokozaton (ez szerintem 200 fok lehet) kb. 11-12 percig sütöttem. Ilyenkor még puhának tűnik, de pár perc és “kekszes” lesz : )
Szénhidrát és kalória: Az egész adag: 65 g ch és 660 kcal. 14 darab keksz esetén: 4,5 g ch és 47 kcal/db. 100 gramm kész keksz: 45 g ch és 465 kcal.
Egy tálban összekeverjük a tejport a kókuszreszelékkel. A vizet, és a cukrot feltesszük főni. Mikor forr a víz, levesszük a tűzhelyről, és folyamatos keverés mellett hozzáadjuk a k...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tesztahoz valokat összegyurjuk és 1 órára hűtőbe tesszük. Utánna nagyon jól lisztezett deszkán kinyujtjuk és karikákat vágunk belőle. 180 fokon kb 7 percig sütjük őket.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű