100 g teljes kiőrlésű búzaliszt
100 g teljes kiőrlésű tönkölyliszt
60 g vaj
60 g eritrit
1 db tojás
1 teáskanál sütőpor
1 csipet só
A vajat elkeverem az eritrittel, majd hozzáadom a tojást, és ezzel is elegyítem.
A liszteket összekeverem a sóval és a sütőporral, majd ezt is a vajas masszához adom.
Fóliába csomagolom és legalább egy órára, de akár egy éjszakára is hűtőbe teszem.
Pihentetés után előmelegítem a sütőt 180°C-ra.
A tésztát előveszem, kinyújtom körülbelül 2 mm vastagra és formára szaggatom és a darabokat megszurkálom.
Habosra keverünk 75 dkg gesztenyemasszát 4 dl tejszínnel, felverés nélkül! A desszertes gyűrűt kiöblítjük hideg vízzel. Rumba mártunk babapiskótákat, de nem áztatjuk, és a forma al...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1.Olvaszd fel kíméletesen a csokoládét vízfürdő fölött vagy mikrohullámú sütőben. 2. Forgasd bele a krémsajtot és addig keverd, amíg egyenletes állagú lesz. 3. Válaszd szét a to...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Tetejére: 5 dl tejszín, csoki reszelék A tejszínt habbá verjük, a krémre kenjük, a tetejére pedig csokit reszelünk.
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Közepes