50 dkg túró
5 dkg margarin
2 tojás
1 citrom reszelt héja
édesítő
1 nagy tejföl (5 dl)+ egy kis pohár tejföl(2 dl)
1 csomag vanília puding
A túrót összekeverjük a citrom reszelt héjával, a két tojással és a margarinnal. Hozzáteszünk egy csipet sót és ízlés szerint édesítőt. Ezt az egészet géppel krémesre keverjük, majd hozzáteszünk még 2 evőkanálnyit a pudingporból. Ezt a túrókrémet belesimítjuk a tortaformába.
A tejfölt is elkeverjük az édesítővel, abba is mehet a citrom héjából, esetleg valamennyi a levéből is, plusz a maradék pudingpor. Ezt is összekeverjük, és rásimítjuk a túrókrémre. 180 fokon kb. egy óráig sütjük úgy, hogy a sütés feléig sütőpapírral letakarjuk a tetejét. Ha megsült és kihűlt, zselatinnal elkevert tejfölt teszünk a tetejére. Jót tesz neki egy pár óra vagy akár egy éjszaka is a hűtőben
Az élesztőt megfuttatjuk a langyos cukros tejben. Addig a lisztet a zsírral vagy sütőmargarinnal elmorzsoljuk, amibe aztán belekerül az élesztős tej, a 2 tojás és kicsi só. Ezeket...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A cseppek elkészítése: A kókuszt összekeverjük a túróval, a cukorral és a tojás sárgájával. Ha a túró túl nedves lenne, tegyünk még bele kókuszt. Diónyi golyókat formázunk belől...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű