1 tekercs friss pizza tészta (Tante Fanny), 12szelet vékony sonka, 12 szelet vékony sajt ; a mázhoz: 8 evőkanál vaj, 2 evőkanál barna cukor, 1 evőkanál Worcestershire szósz, 1 evőkanál dijoni mustár, 1 evőkanál mák
A sütőt 175 fokra előmelegítjük. Egy sütő tepsit olajjal kikenünk vagy sütőpapírral kibélelünk.
A pizza tésztát egy nagy vágódeszkára vagyEgyenletesen befedjük a sonkaszeletekkel. tiszta munkalapra tesszük.Betakarjuk a sajtlapokkal.A hosszabbik oldaláról szorosan feltekerjük. 1-1,5 cm-es szeletekre vágjuk.
A tekercseket az előkészített tepsibe tesszük.Egy lábasban közepes lángon melegíteni kezdjük a mártás hozzávalóit, közben habverővel kevergetjük.Amikor már sima, olvadt máz lesz belőle, egyenletesen elosztva a tekercsekre öntjük.
(Ha később szeretnénk megsütni, tegyük a hűtőbe.)Az előmelegített sütőbe tesszük és kb. 20-25 perc alatt megsütjük.
tarhonya+pírítom+víz+burgonya+kolbász+fűszer--puhára főzőm. hagyma--pírítom+paprika+tojás+víz+liszt+tejfől. Tepsibe:hagyma+tarhonya+mártásos tojás+sajt.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A bacont felszeleteljük kisebb csíkokra, a zöldségeket rusztikus darabokra vágjuk. Az olajat a serpenyőbe tesszük a baconnel egy kicsit pirítjuk,majd hozzáadjuk a hagymát, a papr...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Kell hozzá 1kg hátszín (csont nélküli ) amit megmostam megpucoltam ,és kb. 1 cm vastag és 5-6 cm hosszú csíkokra vágtam .Egy vastag falú lábasban 20 deka apróra vágott füstölt szal...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű