2 tojás
140 g teljes kiőrlésű búzaliszt
60 g zabkorpa
2 csipetnyi szódabikarbóna
2 csapott tk só
70 g lágy kókuszolaj
A lisztet, korpákat, sót, szódabikarbónát összekeverjük. A tojást, kókuszolajat aprítógépbe tesszük, összekeverjük, majd hozzáadjuk a lisztes keveréket, végül kézzel összegyúrjuk, kb. 15 percre hűtőbe tesszük. A tésztából golyókat formázunk 20 darab, kézzel kilapítjuk őket majd 180 fokosra előmelegített sütőben megsütjük11-12 percig.
1 darab 6 g szénhidrátot és 72 kalóriát tartalmaz.
Nekem a régi sütőm, már nem jól záródik és ezért adagonként vékonyra nyújtom és szaggatom, de ha jól záródik, akkor elég kicsi gombócokat készíteni.
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
A burgonyát héjastul puhára főzöm a sós vízben, majd hideg vízzel átmosom, lehúzom a héját és áttöröm. Félreteszem és hagyom teljesen hidegre kihűlni. Csak akkor kezdek a tésztána...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztet összemorzsoljuk a vajjal, hozzákeverjük a tejet, a cukorral elkevert élesztőt, a tejfölt és összegyúrjuk. Jól kidolgozzuk és kisujjnyi vastagságúra elnyújtjuk. Megformál...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű