4 tojás
80 gr lenmagliszt (én lenmagot vettem és kávédarálón ledaráltam)
70 gr zabpehelyliszt (zabpehely ledarálva)
15 gr kakaópor (keserű, cukrozatlan)
1 cs. sütőpor
édesítő (4 ek xilit, plusz egy kevés folyékony)
1 ek kókuszolaj
5 -6 ek tejföl
kb. fél kg tisztított, darabolt barack
A tojásokat az édesítővel kicsit kihabosítjuk, majd felváltva hozzákeverjük a sütőporos lisztes keveréket és a tejfölt, olajat. Sütőpapírral bélelt tepsibe öntjük a (20×30 cm-es) és a tetejére szórjuk a feldarabolt barackot. Előmelegített sütőben (190 fokon) kb. 40 percig sütjük.
Én csak barackkal próbáltam, de biztosan finom más gyümölccsel is. (Lefotóztam, de nem találom a képet. Ha valaki csinál, töltsön fel képet! :))
A tojások sárgáját habosra kavarom az 1 dl étolajjal és a porcukorral. A lisztet elkeverem a sütőporral. A tojások fehérjét habbá verem. A tojássárgás keverékhez felváltva hozzáado...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztet a sütőporral és a cukorral összekeverjük, a vajjal elmorzsoljuk, majd a tojássárgákkal és a tejföllel összegyúrjuk. Ketté vesszük és folpackba csomagolva fél órára a hűtő...
Elkészítési idő: 60 perc Nehézség: Közepes
A hozzávalókat összegyúrjuk, majd hideg helyen 1 órát pihentetjük. Sodorjuk, formára szaggatjuk és sütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű