8-10 db csirkeszárny
2 ek olaj
2 ek mustár
1 ek méz
só, bors, fokhagyma (granulátum vagy 2 gerezd)
Polentához:
1 l víz
20 dkg kukoricadara
1 ek vaj
2 szál zöldhagyma
só, bors
Egy tálkában összekeverem az olajat, mustárt, mézet és a fűszereket. Beleforgatom a csirkeszárnyakat és egy sütőzacskóba teszem. 170 fokon kb. 1 óra alatt megsütöm.
Közben a forrásban lévő sós vízbe beleteszem a kukoricadarát és folytonos keverés közben 20-25 percig főzöm, majd hozzáteszem a vékony karikára vágott zöldhagymát szárával együtt, a vajat és ízlés szerint borsot. Még pár percig főzöm, hogy kellően sűrű legyen.
Kb. fél órát pihentetem, majd „torta”szeleteket vágok a polentából, ráteszem a sült csirkeszárnyakat, szeletelt friss paradicsommal tálalom.
Azzal kezdjük, hogy pontosan megmérjük a csirkéket - a sütési időt ebből fogjuk kiszámolni. 50 dkg-onként kell a húsnak 20 perc + 30 perc pirulás.A csirkét megmossuk. Utána kívül-b...
Elkészítési idő: 1,5óra Nehézség: Könnyű
A diszkoszt kibélelem a szalonnával, beleterítem a felkarikázott burgonyát, sózom, borsozom, Rárakom a sóval, borssal és zúzott fokhagymával ízesített pulykamell szeleteket. Erre h...
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Könnyű