15 golyó
2,5 érett banán
150g mandula (hántolt)/dió (mindkettővel finom!)
150g kókuszreszelék
100g aszalt gyümölcs (mazsola, vörös áfonya, meggy)
20g Holland kakaó
kakaó a hempergetéshez
Az aszalt gyümölcsöket és a mandulát (vagy diót) bedobjuk az aprítóba és hagyjuk, hogy jól összeaprítva (3perc). A banánokat villával pépesre törjük, majd beledolgozzuk először a kakaót, majd az aprított mandulát/diót (én hántoltat használtam, de hántolatlannal is ugyanolyan jó szerintem), kókuszreszeléket, vörös áfonyát, meggyet. Nagy méretű golyókat formázunk belőlük, meghempergetjük kakaóban, és berakjuk a hűtőbe.
A tésztához a lisztet, porcukrot, darált diót, sót, citrom héját összekeverem egy tálban és kézzel beledolgozom a vajat. Elég lágy lesz a massza,de estétől reggelig hűtőben pihent...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összegyúrjuk és apró kifliket formázunk vagy kiszaggatjuk. Előmelegített sütőben sütjük. Ha kisült, van.cukros porcukorba hempergetjük még melegen.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A darált kekszet és a kakaót összevegyítettem. A tejet, margarint, cukrot kis lángon addig melegítettem, míg a margarin felolvadt. Ekkor ráöntöttem a kakaós kekszre, hozzáadtam a r...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű