500 g főtt krumpli
80 g sertészsír
175 g rizsliszt
1,5 - 2 tk. só
Tetejére: tojás
A krumplit megfőztem, összetörtem és hűlni hagytam. Eldolgoztam a zsírral, majd hozzáadtam a sót, a lisztet és összegyúrtam. Egy lágy, de jó állagú tésztát kaptam (ha ti túl lágynak, ragacsosnak érzitek, akkor még nyugodtan gyúrjatok hozzá rizslisztet), amit rizsliszttel szórt lapon icipicit átgyúrtam, kinyújtottam és kiszaggattam.
A tetejüket megkentem tojással és 175 fokos sütőben pirulásig sütöttem őket (körülbelül 30 perc).
Pontosan ahogy szerettem volna: kívül roppan, belül pedig vajpuha
A felmelegített tejben felolvasztjuk a vajat, majd beleszórjuk a lisztet és addig főzzük, amíg a massza el nem válik az edény falától. Megvárjuk, míg kihül és egyesével hozzákeverj...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Nehéz
Toltelek; 1konzerc kukorica 1zomlos sajt 4ek.tejfol 20dkg sonka 1lilahagyma(kockazva) De mehet bele virsli,kolbasz,barmi ami van a hutoben ?
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tejfölt egy kis tálkába mérjük, majd pici megmelegítjük. Ne legyen forró, épp csak langyos. Belemorzsoljuk az élesztőt, meghintjük csipet cukorral, majd jól elkeverjük. A lisz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű