A piskótáshoz:
20 dkg cukor,
2 tojás,
3 evőkanál méz,
12,5 dkg margarin,
40 dkg Mester süteményliszt,
4 dl tej,
1 teáskanál szódabikarbóna.
Kakaós mázhoz:
12,5 dkg margarin,
20 dkg cukor,
4 evőkanál kakaópor,
2 dl tej,
1 teáskanál rum,
a hempergetéshez 20 dkg kókuszreszelék.
A tojásokat kikavarjuk a cukorral meg a mézzel, majd végül a margarinnal. A szódabikarbónát összekeverjük a liszttel, hozzáadjuk a tojásos masszához és a tejjel csomómentesre kavarjuk. Sütőpapírral bélelt tepsiben (közepes méretű), 180 fokon, 20-25 perc alatt megsütjük. A mázhoz a tejet meg a margarint melegedni tesszük, majd hozzáadjuk a cukorral összekevert kakaót és felforraljuk. A végén rummal ízesítjük. Mikor a piskóta megsült, felvágjuk kockákra, megforgatjuk a mázban és meghempergetjük a kókuszreszelékben.
https://www.facebook.com/patriotaeuropa/posts/608701269248696
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
A vajat langyosra olvasztjuk. A többi hozzávalót összekeverve palacsintatésztát készítünk, végül utolsóként hozzáadjuk a vajat is. A hagyományos palacsintához hasonlóan sütjük meg...
Elkészítési idő: 30 p Nehézség: Könnyű
Tésztát összedolgozni és tepsi hátán 5 lapot sütni krémet felfőzni,hűteni és megtölteni a lapokat.
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz