250 ml víz vagy tej
25 dkg ráma vagy zsiradék
25 dkg liszt
só
cukor
kb. 6 db tojás
churossba fahéj is!
Víz+vaj-elolvad+ liszt+só+cukor-5 percig forralni (serceg)-hűteni+ 5-6 tojás (nokedli tészta) felverve beletenni.Habzsákba-chuross-olajba sütni-fahéjas cukorba forgatni.
Előmelegített sütőben ( 180 C) 20 p sütni (ajtót nem lehet kinyitni) + 150 C 15 p sütni.
Töltelék:felforralni a habtejszínt, belekeverni tejcsokit. Ha kihült habfixálóval felverni habbá.
Vaníliakrém:2 tojássárgája,2 ek. liszt,2 ek. cukor, 3 dl tej,vaníliáscukor
Tej+ vaníliáscukor + cukor+ tojássárgája+ lassan a lisztet végül sűrűre főzzük.
Habosra keverünk 75 dkg gesztenyemasszát 4 dl tejszínnel, felverés nélkül! A desszertes gyűrűt kiöblítjük hideg vízzel. Rumba mártunk babapiskótákat, de nem áztatjuk, és a forma al...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A babapiskótákat nagyobb darabokra törjük és ráöntjük a kávét, majd félretesszük. A pudingot a cukorral és a tejjel elkeverjük, megfőzzük és kihűtjük. Időközben a mascarponét a cuk...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az összes anyagot összekeverni, galuska szerű tészta lesz belőle. Kanállal a forró olajba szaggatni és megsütni.
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű