4-5 db. kaliforniai paprika / vagy kápia, pritamin paprika/
1 kisebb szelet kenyér
1 marék dió 25-30 gr.
2 g. fokhagyma
kb. 1/2 dl. olivaolaj
pici citrom / az eredetibe sokat raknak, én úgy nem szeretem/
só, őrölt kömény, bors,
chili ha valaki erősen szereti
A paprikákat ketté vágjuk, kivesszük a magházát, és lefelé borítva, megsütjük, úgy hogy egy picit megspricceljül olajjal. kb. 1/2 órát sütjük. Nem baj ha megbarnul. Kivesszük, és folpackal letakarjuk, vagy egy műanyag fedeles dobozba tesszük. Kb. 1/2 óra múlva lehúzzuk a héját. Ha valakinek nem nagyon sikerül, ne essen kétségbe akkor így használja fel, majd legközelebb sikerül.
Az egészet turmixba tesszük, és krémesre turmixoljuk. Ha valakinek nincs turmixa csak merülő turmixa, akkor előtte a diót darálja le.
Ez jó mártogatósnak is, de mi melegszendvicsnek szeretjük, kukoricával
Csokit a vajjal együtt mikróban megolvasztjuk, habverővel simára keverjük, beleöntjük a hideg tejszínt. Csak keveset stabad keverni mert különben bemattul.
Elkészítési idő: 10 perc Nehézség: Könnyű
A padlizsánokat félbevágjuk, betesszük a sütőbe és 180 fokon körülbelül 50 percig sütjük őket. Amíg sül, finomra vágjuk a vöröshagymát és áttörjük a fokhagymát. Ha megsültek a pa...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű