230 ml rizstej
4 db tojás (közepes, "M"-es méretű)
120 g zabpehelyliszt
1 nagy csipet só
1 bő evőkanál étolaj
Az összes hozzávalót alaposan keverd össze egy tálban. A keverék legyen teljesen csomómentes. Hagyd állni egy órát, majd keverd át újra.
Teflonos, vagy vékonyan olajozott, forró palacsintasütőbe szedj a tésztából, és nézd meg elég híg-e a tészta. Ha nem tudod szép vékonyra forgatni, akkor egy kevés rizstejjel még tudsz hígítani a tésztán.
Töltés, és kóstolás! ;)
A tészta hozzávalóit egy tálba tesszük és robotgéppel összedolgozzuk egészen addig amíg krémessé válik. A tészta felét sütőpapírral kibélelt tepsibe öntjük és 10-12 percen át sütjü...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Először a krémet készítettem el. A zselatint elkevertem a nyírfacukorral, vaníliával. A tejet, tejszínt felforraltam, majd hozzákevertem a zselatinos cukrot, levettem a tűzhelyről...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű