30 dkg liszt, 1 dkg szalalkáli, 3 ek cukor, 10 dkg sütőmargarin, 1 tojás, kevés tejföl (amennyit felvesz a tészta)
krém: 5 dl tej, 25 dkg sütőmargarin, 10 cs vaníliás cukor, 20 dkg porcukor, 6 ek liszt
tetejére: 10 dkg ét tortabevonó
1. A tésztához valókat összegyúrjuk, 3 részre osztjuk, téglalap alakúra nyújtjuk, és tepsi hátlapján megsütjük.
2. A krémhez a tejet a vaníliás cukrokkal és a 6 evőkanál liszttel krémmé főzzük lassú tűzön.
3. A margarint a porcukorral habosra keverjük, és beledolgozzuk a főzött vaníliás krémbe.
4. A lapokat megtöltjük a krémmel, ét tortabevonóval bekenjük a tetejét, 1 napig állni hagyjuk, hogy megpuhuljon a tészta.
A vaníliarúd belsejét kikaparjuk, és a tejhez adjuk. A tejet felforraljuk, a tojásfehérjét 1 evőkanál cukorral kemény habbá verjük, a tojássárgákat 4 evőkanál cukorral, valamint...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A sárgabarackos süteményhez a száraz anyagokat összekeverjük: a liszteket a sütőporral. A két egész tojást és a cukrot robotgéppel habosra keverjük, majd hozzáöntjük a már kihűlt...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű