Tészta:
150 g liszt
150 g dió
4 tojás
250 g cukor
10 ek fekete kávé (ez nálunk 1 főzés)
1 csomag sütőpor
Csokikrém:
4 dl habtejszín
180 g csoki
100 g teavaj
100 g cukor
1 csomag habfixáló
Tetejére:
120 g csoki
pár csepp olaj
A tojássárgáját kavarjuk habosra a cukorral, majd adjuk hozzá a kávét és kavarjuk össze.
A lisztet, a sütőport és a darált diót keverjük össze.
A tojásos keverékhez adjuk hozzá a diós lisztet, és kavarjuk homogénre.
Verjük kemény habbá a tojásfehérjét, és óvatosan forgassuk össze a tésztával.
Előmelegített sütőben, 180°C-on süssük 20-25 percig. (tűpróba)
A krémhez a csokit vízgőz felett olvasszuk meg, majd öntsük hozzá az olvasztott vajat, a cukrot és 2 dl tejszínt.
A maradék 2 dl tejszínt a habfixálóval verjük kemény habbá, és óvatosan keverjük hozzá a csokikrémhez.
Ha kihűlt a tészta, vágjuk ketté, és töltsük meg a krémmel.
A tetejére vízgőz felett olvasszuk meg a csokit a pár csepp olajjal, majd a kenjük meg vele a tésztát.
Érdemes betenni a hűtőbe, hogy könnyebben lehessen szeletelni.
a tojást a cukorral habosra keverjük, utána a lisztet, a tojásfehérje felver habját is elkeverjük a masszát rákenjük az almára, megsütjük, - kiborítjuk sütőformára, hagyjuk kihűln...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A kalácssütőt margarinnal kikenem és morzsával meghintem. A tojásokat a cukorral, az olvasztott margarinnal kikeverem krémesre és kétfelé veszem. Az egyik sárga citromos massza...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Előkészítés: A margarint és a mézet kis lábasban lassú tűzön kevergetve felforrósítjuk, majd langyosra hűtjük. A lisztet összekeverjük a porcukorral, a darált dióval , a mézeskal...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Közepes