Tészta:
150 g liszt
150 g dió
4 tojás
250 g cukor
10 ek fekete kávé (ez nálunk 1 főzés)
1 csomag sütőpor
Csokikrém:
4 dl habtejszín
180 g csoki
100 g teavaj
100 g cukor
1 csomag habfixáló
Tetejére:
120 g csoki
pár csepp olaj
A tojássárgáját kavarjuk habosra a cukorral, majd adjuk hozzá a kávét és kavarjuk össze.
A lisztet, a sütőport és a darált diót keverjük össze.
A tojásos keverékhez adjuk hozzá a diós lisztet, és kavarjuk homogénre.
Verjük kemény habbá a tojásfehérjét, és óvatosan forgassuk össze a tésztával.
Előmelegített sütőben, 180°C-on süssük 20-25 percig. (tűpróba)
A krémhez a csokit vízgőz felett olvasszuk meg, majd öntsük hozzá az olvasztott vajat, a cukrot és 2 dl tejszínt.
A maradék 2 dl tejszínt a habfixálóval verjük kemény habbá, és óvatosan keverjük hozzá a csokikrémhez.
Ha kihűlt a tészta, vágjuk ketté, és töltsük meg a krémmel.
A tetejére vízgőz felett olvasszuk meg a csokit a pár csepp olajjal, majd a kenjük meg vele a tésztát.
Érdemes betenni a hűtőbe, hogy könnyebben lehessen szeletelni.
◾️A tojások fehérjét csipet sóval habbá verjük. ◾️A sárgáját az édesítővel és a vaníliás cukorral kikeverjük. ◾️A lisztet, a pudinggal, a sütőporral és a reszelt citromhéjjal ös...
Elkészítési idő: 40 perc Nehézség: Könnyű
Egy tálban összekeverjük a tészta hozzávalóit. Robotgéppel habosra keverjük a tészta tetejére való tojást, cukrot, vajat és tejet. Egy közepes nagyságú tepsit vajjal vastagon...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tészta hozzávalóit összegyúrjuk és két lapot sütünk belőle tepsi hátulján. A piskótához a tojások sárgáját a cukorral habosra keverjük, majd óvatosan beleforgatjuk a lisztet, vég...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű