1/4 kg bab, 2 l víz, leveszöldség, 1 db babérlevél, 1 ek zsír, 2 ek liszt, pirospaprika, reszelt hagyma, 1 ek ecet, 1 dl tejföl, füstölt hús
1. Langyos vízbe előző este beáztatjuk a babot, másnap a levet leöntjük róla és 2 l vízben feltesszük főni.
2. Ha felforrt, megsózzuk, és úgy zöldségeljük, mint a húslevest, de teszünk bele még babérlevelet is.
3. Nagyon lassú tűzön puhára főzzük.
4. A zsírból és a lisztből piros rántást csinálunk, teszünk bele egy kávéskanál reszelt hagymát, egy késhegynyi pirospaprikát, ecetet és összeforraljuk a levessel.
5. Tálaláskor ráöntjük a tejfölre.
6. Jó kemény csipetkével tálaljuk.
A krumplit megpucoljuk, megmossuk, kockára vágjuk. Egy fazékba tesszük annyi vizet öntsünk hozzá, hogy bőven ellepje (ez egyénre szabott ki milyen levesesen, illetve sűrűn szereti...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
olaj+hagyma-->párolom+káposzta+répa-->párolom+vízzel felöntöm+kicsi piros paprika-->só,bors+krumpli-->ha megfőtt minden bele a virsli a végén a tejfől.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
: A zöldségeket megpucoljuk és megmossuk. 1-2 szál paszternákot félreteszünk, a többit a hagymával együtt kockára vágjuk és az olajon megdinszteljük. Megsózzuk, megszórjuk egy kev...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű