150 g mák
50 g zabpehely
2 tk szódabikarbóna
1 reszelt citromhéj
4 alma (reszelt)
6 aszalt szilva (apróbbra vágva)
2 tk őrölt fahéj
2 tk édesítőszer (vagy méz)
2 tojás
1 tk édesítőszer (vagy méz)
tej (ha szükséges)
Az almákat lereszeljük, megszórjuk fahéjjal és 2 tk édesítőszerrel, állni hagyjuk. A tojásokat kézi habverővel kicsit felverjük, hozzáadunk az 1 tk édesítőszert.
Ledaráljuk a mákot és a zabpelyhet, hozzákeverjük a szódabikarbónát, a reszelt citromhéjat és hozzákeverjük a felvert tojásokhoz. A reszelt almát összekeverjük a tésztával, (ha szükséges, egy kicsi tejjel lazítunk a tésztán), majd belekeverjük az aszalt szilvát.
Egy őzgerincformát (vagy püspökkenyér) enyhén kiolajozunk, vagy sütőpapírral bélelt kisebb méretű tepsibe tesszük, és légkeverésen, 180 fokon kb. 35 percig sütjük.
Hagyjuk alaposan kihűlni, majd felszeleteljük.
10 dkg vajat, 5 dkg cukrot, 5 evőkanál kakaót gőz fölött felfőzünk. Levesszük a tűzről belekeverünk 15 dkg darált kekszet, 5 dkg durvára vágott mogyorót,vagy diót, 15 dkg kókuszres...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
Elkészítés: Melegítsük elő a sütőt 165 fokra. A tészta elkészítésével kezdjük a munkát. A hozzávalókat összegyúrjuk, majd hűtőbe tesszük 1-2 órára,utána könnyebb lesz vele d...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű