Készíthetjük meggyel, lecsepegtetett őszibarack befőttel, dió helyett őrölt mákkal, úgy is nagyon jó. Hasonló, mint a máglyarakás, csak kifliből és sokkal egyszerűbb.
Hozzávalók
8 kifli,
4 tojás,
25 dkg cukor,
5 dl tej,
1 csomag vaníliás cukor,
10 dkg dió,
3 dkg kakaó,
2 evőkanál baracklekvár,
2-3 dkg vaj
(5 dkg mazsola),
Kikeverjük a tojások sárgáját 15 dkg cukorral a vaníliás cukorral, és a tejjel felengedve, beleöntjük az egycentis karikákra vágott kiflit. Mikor a tejet magába szívta, összekeverjük 5 dkg cukorral elkevert kakaóval meg a durvára vágott dióval, és kivajazott tűzálló tálba öntjük.
Tetejére simítjuk a tojások kemény habbá vert fehérjét, amelyet a barackízzel a maradék 5 dkg cukorral ízesítettünk. Forró sütőbe toljuk, de a tűzet mérsékeljük, míg a hab szép rózsaszínű nem lesz. Ízlés szerint még tehetünk közé mazsolát is!
A tojásokat szét kell választani, és a fehérjét külön habbá verni. Egyéb hozzávalókat össze lehet keverni és végül a tojásfehérje habbal kell lazítani.
Elkészítési idő: 45 perc Nehézség: Könnyű
A lisztet nagy tálba szitáljuk. Összemorzsoljuk a hideg vajjal, és gyors mozdulatokkal belegyúrjuk a cukrot, valamint a citromhéjat. (Nem szabad sokáig gyúrni, mert akkor a sütemén...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1. A sütőt 180 C-ra előmelegítjük, és kivajazunk, kilisztezünk vékonyan a kerámia formákat. 2. Az összes összetevőt mérjük ki egy üstbe úgy, hogy az élesztő ne érintkezzen közvetl...
Elkészítési idő: 1.5 óra Nehézség: Nehéz