2 csirkemellfilé
2 evőkanál vaj
3 gerezd fokhagyma
2 mogyoróhagyma
2 dl fehérbor
1 teáskanál édes mustár
1 teáskanál csípős mustár
0,5 dl főzőtejszín
3 evőkanál tejföl
só, bors
A csirkemellet hosszában kettőbe vágjuk, így négy vékony szelet hús lesz. Átkenjük mindkét oldalukat a fűszerekkel. A vajat felmelegítjük és a húsok minkét oldalát aranybarnára sütjük, majd egy tányérra tesszük. Az apróra vágott hagymát és fokhagymát megdinszteljük a serpenyőben, amiben a húsok készültek, felöntjük a borral és lassú tűzön addig főzzük, amíg a folyadék a felére csökken. A mustárokat, a tejszínt és a tejfölt összekeverjük és hozzáadjuk, felmelegítjük. A húsokat visszatesszük a mártásba és melegen kínáljuk. Köretnek rizst, vagy tésztát is kínálhatunk mellé.
A hagymát megtisztítjuk és szeletekre vágjuk. Felforrósítjuk az olajat, majd elrendezzük rajta a hagymaszeleteket, kissé megdinszteljük, majd ráfektetjük a májat, ráöntünk fél poh...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Olajon megpirítjuk a hagymát, majd a húst fehéredésig. Felöntjük vízzel, fűszerezzük, belevágjuk a paprikát, paradicsomot. Ha kész tejfölös liszttel behabarjuk. Rizzsel tálaljuk.
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
A csirkemellet felszeleteltem, kissé klopfoltam, majd a szeleteket sóztam, borsoztam. A lisztet és a zsemlemorzsát kb. fele-fele arányban összekevertem, majd a szeleteket először...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű