1 kisebb tojás
70 g grahamliszt (Tesco-ban szoktam venni, saját márkás termék)
30 g zabpehelyliszt
30 g olvasztott kókuszolaj
csipetnyi szódabikarbóna
csipetnyi só
édesítő (nálam kb. 10 g Diawellness négyszeres erejű édesítő)
A liszteket elkeverjük a sóval, szódabikarbónával. A kókuszolajat felolvasztjuk, hozzáadjuk az édesítőt, tojást, kézi habverővel összekeverjük, majd apránként belekeverjük a lisztes keveréket is, és összegyúrjuk. Én kb. 10 percet pihentettem (nem hűtőben). Kinyújtjuk, felszeleteljük, vagy sütiformával kiszúrjuk, “mintázzuk”. Én most egy zöldséghámozó “fogait” nyomkodtam bele : ) De villa is jó. 14 db lett, kb. 5×4 cm-esek. Előmelegített sütőben megsütjük. Gázsütőben 6-os fokozaton (ez szerintem 200 fok lehet) kb. 11-12 percig sütöttem. Ilyenkor még puhának tűnik, de pár perc és “kekszes” lesz : )
Elkészítés: 1. Egy lábasban nagyon alacsony hőfokon megolvasztjuk a vajat. Levesszük a tűzről és belekeverjük a kakaóport és a cukrot - simára keverjük fakanállal. A tojást felve...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
8 tojás sárgája + 35 dkg porcukor = habosra keverni 7 evőkanál forróvizet apránként hozzáadni 2 evőkanál kakaót (Holland igaziból 1 is elég) + 1 cs. sütőport 25...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
180 fokra előmelegített sütőben 10'
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű