1 kisebb tojás
70 g grahamliszt (Tesco-ban szoktam venni, saját márkás termék)
30 g zabpehelyliszt
30 g olvasztott kókuszolaj
csipetnyi szódabikarbóna
csipetnyi só
édesítő (nálam kb. 10 g Diawellness négyszeres erejű édesítő)
A liszteket elkeverjük a sóval, szódabikarbónával. A kókuszolajat felolvasztjuk, hozzáadjuk az édesítőt, tojást, kézi habverővel összekeverjük, majd apránként belekeverjük a lisztes keveréket is, és összegyúrjuk. Én kb. 10 percet pihentettem (nem hűtőben). Kinyújtjuk, felszeleteljük, vagy sütiformával kiszúrjuk, “mintázzuk”. Én most egy zöldséghámozó “fogait” nyomkodtam bele : ) De villa is jó. 14 db lett, kb. 5×4 cm-esek. Előmelegített sütőben megsütjük. Gázsütőben 6-os fokozaton (ez szerintem 200 fok lehet) kb. 11-12 percig sütöttem. Ilyenkor még puhának tűnik, de pár perc és “kekszes” lesz : )
Tésztát összegyúrom. 2 részre osztom 1 óra pihentetés a hűttőbe. Tölteléket megcsinálom. Tészta felét lereszeltem+töltelék +tészta másik fele +sütőbe és sütöm.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Krém készítése: A pudingport apránként csomómentesre keverjük a tejjel, majd lassú tűzön sűrűre főzzük. Ha kész, beletesszük a cukrot, elkeverjük, és amikor már langyosra hűlt,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű