30 dkg finomliszt
25 dkg vaj
3 db tojássárgája
1 csomag vaníliás cukor
28 dkg porcukor
3 db tojásfehérje
A töltéshez bármilyen lekvár megfelelő,de ma kaptam a tippet,hogy nutellával is finom.
A lisztet vajjal, tojássárgájával, vaníliás cukorral összegyúrjuk.
Vékonyra nyújtjuk, pálinkás pohárral kiszaggatjuk.
A 3 tojásfehérjét 28 dkg porcukorral kikeverjük, és kis kanállal a tészta tetejére tesszük. Habzsákkal is lehet,de szerintem felesleges macera és eggyel több mosogatni való.
Forró sütőben gyenge tűzön kiszárítjuk (kb 15 perc).
Ha megsültek, lekvárral kettesével összeragasztjuk őket
A tészta hozzávalóit összegyúrjuk és két részre osztjuk. Az egyik részt lisztezett deszkán kinyújtjuk. A tepsit vékonyan kikenjük margarinnal és liszttel meghintjük. A kinyújtott...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
...6 db tojásból,6 kanál cukorból.4 kanál lisztből,2 kanál kakaó porból.1 sütő porból piskótát készítünk.még sül fél kg áttört túrót,25 dkg vajat,30 dkg porcukrot,3 db vaníliás cuk...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű