2 tojássárgáját, és a tojásfehérjét habbá verve
1tk. őrölt xilittel
0,5cs. Bourbon vaníliás xilittel összekevertem
0,5kg túrót beledolgoztam
1pupos ek. útifűmaghéjjal
Aztán békén hagytam letakarva, a hűtőben kb. 3órára, azért hogy az útifűmaghéj kellően meg tudjon duzzadni, és segítse, hogy a gombóckáim ne főjenek szét.
Helyes kis gömböket formáztam belőlük.
Aztán lobogó forró vízben, pont addig főztem amíg feljönnek a víz tejeltére! Nem tovább.
Beleszedtem szűrőkanállal, darált dió, és xilit keverékébe (lehet kis fahéjat is belekeverni).
A héjában megfőtt burgonyából vágjunk le egy szeletnyit, hosszanti irányban. Kanállal óvatosan kaparjuk ki a belsejét úgy, hogy maradjon egy kb. fél cm-es kérge a burgonyának....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lereszelt káposztát só, cukor, köménymag és borsikafűvel ízesítjük, majd olajon ledinszteljük.Szép barnára karamellizáljuk!
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Könnyű
A tésztát sós vízben megfőzzük. Közben a hagymát megtisztítjuk és felvagdossuk, majd olajon megdinszteljük és hozzáadjuk a darált húst. 6-7 percig pirítjuk, majd hozzáadjuk a parad...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű