1 kg csirke aprólék,vagy farhát,vagy marhahús
1 fej vöröshagyma héjastól,jól megmosva
2- gerezd fokhagyma
1 paradicsom
1 kisebb TV paprika,vagy 1 vastagabb szelet
5- szem szemesbors
2-3 sárgarépa
1 nagyob fehérrépa
zeller
só
Levsbetétnek grízgaluska,cérnametélt, májgombóc,vagy amilyen tésztát szeretnénk.
A húst megtisztítjuk,jól megmossuk,majd fel rakjuk egy nagyobb lábasban főni.Ha felforrt,leszedjük a habját és még pár percig főzzük.Ezután én leöntöm a vizet róla és új vízben rakom fel ,és abben már majd készre főzöm.
Ha felforrt az új víz a hússal,beleteszem a vöröshagymát,fokhagymát,egész borsot,paprikát és paradicsomot és megsózom.Fedő alatt puhára főzöm a húst,majd kirakom belőle a zöldségeket,leszúröm a levest,és csak a lében megfőzöm a többi,felaprított zöldséget.Sárgarépát,fehérrépát és zellrt.
Kb még 10-15 percig főzöm,amíg a zöldségek is megfőnek.
Tálalom a húst és levest külön-külön.
A víz váltásával a kifőtt esetleges táppal bevitt hormonokat,műtápokat próbálom a leves levében csökkenteni,ami belefőne a húsból
Egy lábasba öntjük a vizet, és a cukrot. a mézet is a lábasba öntjük Amíg Mami összefőzi a lábas tartalmát, addig KisCsaj és KisSrác kiválasztja a formákat A lisztet egy...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az összetevőket csomómentesre keverjük, majd dagasszuk át. Ha nagyon ragacsos lenne a masszánk, akkor vizes, vagy olajos kézzel gyúrjuk át. Eltarthat 1-2 percig míg olyan lesz az...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű