Hozzávalók: 20 dkg zsír , 50 dkg finomliszt ,2 dl tejföl ,2 evőkanál porcukor ,egy csipet só , 1 cs. szárított élesztő
Elkészítése:A lisztet, az élesztőt, a sót, cukrot a zsírral és a tejföllel alaposan összedolgozod (ha szükséges tejföllel vagy pici tejjel lazíthatod a tésztát). Pohárral kiszaggatom és megtöltöm, majd feltekerem. Kifli formára hajtom.
Előmelegített sütőben 180fokon aranybarnára sütöm. Forrón vaniliás porcukorba forgatom és tállalom :)
1.A tojásfehérjét habbá verjük, és belekeverjük a többi hozzávalót. Sütőpapírral bélelt tepsiben megsütjük a piskótához hasonlóan. 2.A krémhez a tojássárgát a pudinggal és...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tejből, a grízzel tejbegrízt főzök, jó sűrűnek kell lennie. Hagyom kihűlni. Amíg a gríz hűl, addig a túrót krumplinyomóval áttöröm és hozzáadom a cukrot, sót, van. cukrot, a citr...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Vali konyhájából
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű