1 bögre = 250 ml
4 db tojás
2 bögre tej
1 bögre víz
20 dkg cukor
2 ek margarin
2 bögre rizs
1/2 citrom megmosott reszelt héja
1 vaníliás cukor
1 csipet só
A tálaláshoz:
Szilvalekvár (vagy -ki mit szeret)
A tepsi kenéséhez:
1 csapott evőkanál vaj
A szóráshoz:
1 tk zsemlemorzsa
A vizet, a tejet és a cukrokat összekeverjük és a megmosott rizst megfőzzük benne.
A mikor majdnem kihűlt, hozzákeverjük a tojássárgákat, a puha margarint, a reszelt citromhéjat és a sóval keményre vert tojáshabot.
Vajjal kent, zsemlemorzsával megszórt 20 ×30 cm-es tepsibe simítjuk és 180 fokra melegített sütőben szép pirosra sütjük.
Porcukorral meghintve, vitamindús házi szilvalekvárral fogyaszthatjuk.
Tipp:
Én csokoládé pudingot főztem hozzá, fél liter tejben 1 puding és ízlés szerint tettem hozzá a cukrot.
A lisztet hagyjuk három napig vízben állni, közben néha cseréljük le a vizet rajta. Három nap után keverjük össze, majd tegyük turmixgépbe. Majd adjuk hozzá a zabpelyhet és a magok...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A langyos cukros vízben felfuttatjuk az élesztőt. A lisztet a tojással és kevés sóval egy tálba tesszük, az élesztős vizet hozzáöntjük és meggyúrjuk a tésztát. Letakarva 45 percen...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű