60 dkg liszt
25 dkg zsír
csipet só
2 dl házi tej
3 dkg élesztő
2 teáskanál cukor
1 evőkanál tejföl
lekvár tölteni
vaníliás porcukor beforgatni
A meleg tejben elkevertem a cukrot, belemorzsoltam az élesztőt.
A lisztet, sót elmorzsoltam a zsírral, hozzáadtam az élesztős tejet. Összegyúrtam, majd egy evőkanál tejfölt is adtam hozzá, mert keménynek találtam a tésztát. Megdagasztottam.
Egy órányi pihenés után lisztezett deszkán kinyújtottam a tésztát, nagy pogácsaszaggatóval kiszúrtam. 1-1 teáskanál lekvárt tettem a közepére, összehajtottam, kissé lenyomkodtam a széleket.
Tepsibe rakosgattam, 180 fokon világosra sütöttem.
Még azon forrón vaníliás porcukorba forgattam a sütiket
Magozzuk ki a szilvát és tegyük félre. A vajat keverjük habosra az eritrittel és a vaníliával. Egyenként adjuk hozzá a tojások sárgáját és keverjük tovább. Öntsük bele a tejet és...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1. A joghurtot simára keverjük a tojással és az olvasztott kókuszzsírral. 2. Egy másik tálban összekeverjük a száraz hozzávalókat, majd a joghurtos masszához öntjük. 3. A masszát...
Elkészítési idő: 40 perc Nehézség: Könnyű
Narancshéjas lereszelni, levéhez a vajat, cukrot. Forralni. Ha kihűlt hozzá a tojások, habosítani, újra forralni sűrűsödésig 12-15 perc
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű