5 db lila hagyma
3-4 ek méz
3 ek cukor
só
kakukkfű
színesbors
édes vörösbor
4 ek olívaolaj
A hagymát megpucolni, majd félbevágni és vékonyan felszeletelni. Egy serpenyőbe elkezdeni felmelegíteni a mézet, majd amikor már jó folyós, hozzáadni a cukrot és együtt karamellizálni, még szép aranybarna színt kap.Ezután hozzáönteni az olívaolajat, jól összekeverni és rátenni a szeletelt hagymát. Megszórni egy csipet sóval és elkezdeni párolni. Amint kezd a hagyma kicsit összeesni, megszórni egy kevés őrölt színesborssal, és egy kevés kakukkfűvel. (a borstól finom ízt kap, de nem lesz erős) Végül felönteni annyi vörösborral, hogy éppen csak ellepje.Lefedve tovább párolni. Közben többször megkeverni, és ha szükséges még bort önteni hozzá. Végül addig párolni, még a hagyma teljesen megpuhul, és a levét egészen elfőtte. Krémes puha állagú lesz.
Sültek mellé kitűnő. Márton-napi libacomb mellé kínáltam, és nagyon finom volt.
A hozzávalókat egy tálba teszem, és két percen keresztül kevergetem.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Hagymát pici olajon lepirítjuk, turmixgépben a többi összetevővel együtt összekeverjük.
Elkészítési idő: 15 perc Nehézség: Könnyű
Lassú tűzön állandó kevergetés mellett sűrűre főzzük a lekvárt, majd üvegekbe töltjük, lezárjuk, és pár percre fejre fordítjuk.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű