- 6 tojásfehérje
- 1 evőkanál 1:4 édesítőszer
- 1 evőkanál olaj
- 2 evőkanál teljes kiőrlésű liszt
- ½ csomag sütőpor
- 2 evőkanál teljes kiőrlésű zsemlemorzsa
- 150 g durvára vágott dió
+ cukormentes keksz a rétegezéshez
A krém hozzávalói:
- 2 csomag vaníliás puding
- 800 ml tej
- 250 g margarin
- 62 g 1:4 por édesítő
- 1 csomag Dr. Oetker zero vanillin cukor
- 50 g kakaópor
A tetejére:
- 250 ml habtejszín + ha szükséges édesítőszer hozzá
◾️A tojások fehérjét habosítani kezdjük és ha már elég stabil a hab mehet hozzá az édesítőszer is.
◾️Hozzáadjuk az olajat, az átszitált lisztet, a zsemlemorzsát és a sütőport.
◾️Zsírozott, lisztezett vagy sütőpapírral bélelt tepsibe öntjük, rászórjuk a diót és 180°-ra előmelegített sütőben 25 perc alatt megsütjük.
◾️A pudingokat megfőzzük a tejben és kihűtjük.
◾️A margarint az édesítővel kikeverjük és a kihűlt pudingot hozzáadjuk.
◾️Elfelezzük a krémet és az egyik felébe belekeverjük a kakaóport.
◾️A tésztát megkenjük a sárga krémmel, erre kerül egy sor keksz, majd a barna krém és a felvert tejszínhab.
A tetejére csokireszeléket vagy csokis tortadarát teszünk.
A tészta hozzávalóiból kakaós piskótát sütünk kétszer, 30 × 40 cm-es tepsiben. A krémhez a pudingot a tejel felfőzzük, majd kihűtjük. A tejszínhabot keményre verjük. A margarint és...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Egy 20 × 30 cm-es tepsit kibélelünk sütőpapírral, a gázsütőt előmelegítjük. A tojásfehérjéket a cukorral kemény habbá verjük, majd óvatosan beleforgatjuk a kókuszreszeléket és a li...
Elkészítési idő: 90 Nehézség: Könnyű
A tojásfehérjét kemény habbá verjük, apránként a cukrot is hozzáadjuk. A lisztet a kókuszreszelékkel összekeverjük, óvatos mozdulatokkal a habba forgatjuk. Sütőpapírral bélelt teps...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű