- 3 alma
- 75 g vaj vagy margarin
- 2 tojás
- 30 g 1:4 édesítő
- 150 g zabpehelyliszt
- ½ csomag Dr. Oetker zero vanillin cukor
- negyed csomag sütőpor
- ½ citrom leve
◾️A tojásokat szétválasztjuk.
◾️A sárgáját a puha vajjal, az édesítővel, a vanillin cukorral és a citrom levével kikeverjük.
◾️A fehérjét habbá verjük.
◾️A lisztet és a sütőport a sárgájához adjuk és óvatosan beleforgatjuk a fehérjét is (elég sűrű tésztát fogunk kapni).
◾️Az almákat meghámozzuk, apró kockára vágjuk és belekeverjük a tésztába.
◾️A sütőt 180°-ra előmelegítjük.
◾️Egy sütőpapírral bélelt tortaformába simítjuk a tésztát.
◾️Még egy almát meghámozunk, felszeleteljük és a torta tetejét kirakjuk vele.
◾️Ezután 60 percet sütjük, de tűpróbával ellenőrizzük.
◾️Ha kivettük a sütőből még forrón megkenjük baracklekvárral a tetejét és az oldalát is.
Por édesítővel meghintve kínáljuk.
Elkészítése: 1.a lisztet a munkalapra szitáljuk és mélyedést nyomunk bele,a tojást hozzáadjuk. 2.A vajat darabokban a liszt közepébe tesszük,a cukrot és a vaníliás cukrot bel...
Elkészítési idő: 50-60 perc Nehézség: Könnyű
Lisztből a vaníliás cukorral, tejjel sűrű pépet főzök, majd hagyom kihűlni, közben kevergetem. A vajat habosra keverem a porcukorral s kicsinyként adagolom bele a pépet. Hozzákeve...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes