20 dkg. étcsoki,
8 db. tojás,
20 dkg.vaj,
15 dkg. porcukor,
1 cs. vaníliás cukor,
15 dkg. kristálycukor,
1 cs. sütőpor,
20 dkg. liszt.
Máz és bevonás:
20 dkg. étcsoki, 70%
2-3 evőkanál olaj,
baracklekvár.
Egy 26 cm átmérőjű tortaformát kibéleltem sütőpapírral, az étcsokit gőz felett felolvasztottam.
A vajat habosra kevertem, majd hozzá adtam az olvasztott csokit, a porcukrot, a vaníliás cukrot és egyenként a tojássárgákat. A tojásfehérjét kemény habbá vertem, majd hozzáadtam a kristálycukrot. Ezután a tojáshabot a sütőporral elkevert liszttel váltakozva a csokis masszába vegyítettem. A tésztát a tortaformába öntöttem és megsütöttem. Tűpróbával kell ellenőrizni, hogy átsült-e. (Jól át kell sülnie, különben beesik a közepe a hűléskor!) Egy liszttel meghintett tálon hagytam kihűlni.
A kihűlt piskótát vízszintesen felvágtam három lapra. Az alsó lapot megkentem baracklekvárral, majd ráraktam a következőt, azt is megkentem, majd a felsővel lezártam a tortát. Kívülről is megkentem lekvárral és a hűtőben hagytam kicsit, hogy rádermedjen a lekvár.
Az étcsokit az olajjal gőz felett megolvasztottam, a tortát rácsra helyeztem és a közepére öntöttem a csokit. Kenőkéssel elegyengettem a csokit a tetején és az oldalán.
Díszíteni ezt a tortát nem szokták, én díszítettem habbal, amit egy kis égetett cukorral meglocsoltam, megszórtam egy kis tört dióval. Meleg vizes késsel tudjuk szépen szeletelni, hogy ne törjön a csoki.
Jó étvágyat kívánok!
ld. fent
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
5 tojássárgáját kikeverünk 5 evőkanál cukorral. Majd hozzáadjuk a kakaót, a sütőporral elkevert lisztet és a tojások felvert habját. Összedolgozzuk. 24 cm-es tortasütőben 180 fok...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Szuflé lapok készítése: A tojássárgájákat keverjük el a tejcsokoládéval. A tojásfehérjét a cukorral verjük fel, keverjük az alaphoz, a finomra darált pörkölt mogyorót melírozzuk a m...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz