- 5 db kifli (ha teljes kiőrlésű kifliből készítjük diéta barát is lesz ?)
- 400 ml tej
- 100 g darált mák
- 2 evőkanál cukor édesítő (én negyedannyi édesítőt használok)
- 1 csomag Dr. Oetker zero vanillin cukor
A krémhez:
- 4 db tojássárgája
- 4 eevőkanál Dia Wellness porcukorhelyettesítő
- 1 csomag Dr. Oetker zero vanillin cukor
- 3 evőkanál liszt
- 400 ml tej
- vaj
A tetejére:
- 4 db tojásfehérje
- 2 evőkanál Dia Wellness porcukorhelyettesítő
◾️A kiflit karikára vágjuk, meglocsoljuk a felforrósított cukros tejjel, megszórjuk a darált mákkal, a cukorral, a vaníliás cukorral alaposan elkeverjük.
◾️Egy lábasban a tojássárgáját a cukorral kézi habverővel habosra keverjük.
◾️Hozzáadjuk a vaníliás cukrot és a lisztet, majd a tejjel csomómentesen elkeverjük, és sűrű krémmé főzzük.
◾️A muffin formát vékonyan kikenjük vajjal, majd szétosztjuk benne a mákos kiflit.
◾️Mindegyik tetejére teszünk a krémből, majd a tojásfehérjét a cukorral kemény habbá verjük, és a krém tetejére halmozzuk.
◾️A tojásfehérjét kemény habbá verjük és ha elég stabil a hab, mehet bele az édesitőszer is. A krém tetejére nyomjuk egy habzsákból a habot.
◾️170 fokra előmelegített sütőben 25 perc alatt készre sütjük.
◾️Akkor jó, ha a tojáshab szép pirosra sül.
◾️A sütőtököt félbevágjuk és 180 fokos sütőben puhára sütjük. ◾️Az átszitált liszteket a fűszerekkel, sóval, sütőporral összekeverjük. ◾️A sütőtökből kiveszünk 400 g puha, püré...
Elkészítési idő: 90 perc Nehézség: Könnyű
◾️A sütőt 200°-ra előmelegítjük. ◾️A banánokat egy villával összetörjük. ◾️Hozzáadjuk a tojást, az olajat és az édesítőt majd kikeverjük. ◾️A liszteket hozzászitáljuk és mehet...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
1. Banánokat pépesre nyomkodjuk villa segítségével. Majd hozzáadjuk az olajat, tojást, majd a cukrot 2. A lisztet, kakaót, fahéjat, szódabikarbónát egy másik tálban összekeverjük,...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű