- 350 g teljes kiőrlésű liszt
- 150 g finomliszt
- 2 teáskanál só
- 180 g margarin vagy vaj
- 60 g tejföl
- 50 ml tejszín
- 3 tojássárgája
- lenmag, szezámmag, egész kömény
◾️A liszteket átszitáljuk, majd hozzáadjuk a sót és elkeverjük velük.
◾️Mehet bele a margarin/vaj és gyors mozdulatokkal elmorzsoljuk a lisztekkel.
◾️Ezután hozzáadjuk a tojások sárgáját, a tejfölt valamint a tejszínt és összeállítjuk a tésztát.
◾️Lisztezett felüleleten 1-2 cm vastagra nyújtjuk, majd fóliába csomagoljuk és 30-35 percre a fagyasztóba tesszük.
◾️A fagyasztóból kivéve megkenjük a tojások fehérjével és felkockázzuk a tésztát.
◾️Sütőpapírral bélelt tepsibe pakoljuk a kis kockákat és megszórjuk a magvakkal őket.
◾️200°-ra előmelegített sütőben aranyszínűre sütjük őket (kb. 20 perc).
Összegyúrjuk, egy éjszakára a hűtőbe tesszük. Másnap késpenge vékonyságúra nyújtjuk, megkenjük tojással, a tetejét megszórjuk sóval, és ezen kívül még reszelt sajttal,/köménymaggal...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Leveles tésztát kinyújtjuk majd kockákra vágjuk. Minden kockára egylapka sajtot és virslit teszünk. Feltekerjük és 3 cm-es darabokra vágjuk. 220 fokon 15 percig sütjük.
Elkészítési idő: 10 perc Nehézség: Könnyű
A margarint a liszttel és a sóval elmorzsolom. Az egyik tojást szétválasztom, a fehérjét elteszem, a többi tojást a tejföllel és az ecettel elkeverem, majd hozzáadom a margarinos...
Elkészítési idő: kb. 1 óra Nehézség: Könnyű