- 150 g rizs (ha van lehetőséged, akkor inkább a kerekszeműt válaszd)
- 25 g 1:4 édesítő
- 1 l tej
- 1 csomag zero vanillin
- 1 csipet só
- 100 ml tejszín
◾️A sütőt 150°-ra melegítsük elő.
◾️A rizst mossuk meg, csöpögtessük le és tegyük egy kb. 2 literes jénai tálba.
◾️Szórjuk rá a cukrot, a vaníliás cukrot és a sót.
◾️Öntsük fel a tejjel és a tejszínnel majd alaposan keverjük át és tegyük a sütőbe 1 órára.
◾️Ha letelt az 1 óra, keverjük át és mehet vissza újabb 1 órára.
◾️Ha már megduzzadtak a szemek és a leve is elfőtt, akkor elkészült.
◾️Vegyük ki, újból keverjük át és hagyjuk picit hűlni.
Kakaó porral, fahéjjal, gyümölcsökkel tálaljuk.
A piskóta 5 tojásból bambuszrost lisztes verzió (nem kell magasnak lennie, én a gáztepsiben sütötte), amit kb 4*3 cm-es darabokra csíkoztam és vaníliaaromás tejben(mandulatej, lakt...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Nehéz
A tojások sárgáját, a margarint, a zsírt, a porcukrot és a tejet jól összekeverjük, majd a további hozzávalókat belekeverjük, összedolgozzuk. Felét a tepsibe öntjük, másik felébe...
Elkészítési idő: 1,5 óra Nehézség: Könnyű
Hozzávalókat összegyúrjuk, 30 percig pihentetjük. Vékonyra kinyújtjuk, felvágjuk, zsírban kisütjük, melegen porcukorral megszórjuk.
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz