- 150 g rizs (ha van lehetőséged, akkor inkább a kerekszeműt válaszd)
- 25 g 1:4 édesítő
- 1 l tej
- 1 csomag zero vanillin
- 1 csipet só
- 100 ml tejszín
◾️A sütőt 150°-ra melegítsük elő.
◾️A rizst mossuk meg, csöpögtessük le és tegyük egy kb. 2 literes jénai tálba.
◾️Szórjuk rá a cukrot, a vaníliás cukrot és a sót.
◾️Öntsük fel a tejjel és a tejszínnel majd alaposan keverjük át és tegyük a sütőbe 1 órára.
◾️Ha letelt az 1 óra, keverjük át és mehet vissza újabb 1 órára.
◾️Ha már megduzzadtak a szemek és a leve is elfőtt, akkor elkészült.
◾️Vegyük ki, újból keverjük át és hagyjuk picit hűlni.
Kakaó porral, fahéjjal, gyümölcsökkel tálaljuk.
24 deka darás lisztbe belevagdalunk 18 deka vajat és a nyújtófával könnyedén összedolgozzuk. Most 2 deci tejfölt adunk hozzá, csipet sóval egyetemben és ugyancsak a nyújtófával szé...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Elkészítés A megtisztított répát kis lyukú reszelőn lereszeljük, hozzáadjuk a kókuszt, az édesítőszert, a szódabikarbónát, a mazsolát, a diót, a fahéjat és a vaníliát rúd kikapa...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű